top of page

Дайте подумати дитині,

пережити радість успіху.

Василь Сухомлинський

     Не варто говорити про значення інтелекту для людини і всього суспільства. Це загальновідомо. Проблема в тому як найраніше виявити його, розпізнати природні нахили учня, розвинути їх і дати поштовх до самореалізації творчої особистості.

     Уже не один рік я працюю над виробленням оптимальних організаційних форм і методів роботи з обдарованими та здібними дітьми.

   Своє завдання я вбачаю в тому, щоб виховувати індивідуальність, котра мислить нестандартно, спроможна розв’язувати складні завдання, вміє знаходити вихід з несподіваних ситуацій, розвиває свій внутрішній потенціал у гармонії з позитивними змінами в суспільстві. Роботу з обдарованими, здібними учнями спрямовую у два річища: науково-дослідницька діяльність і творча, що розкриває красу слова і дає змогу пізнати його таємниці.

     Науково-дослідницька діяльність учнів - важлива ланка самоосвіти. Під час підготовки до наукових розвідок у стінах школи в учнів виробляються навички сумлінної роботи з джерелами, самодисципліна, самостійність у пошуках відповідної літератури, активізуються творчі й інтелектуальні ресурси. Бажання набути власний досвід наукової діяльності сприяє також усвідомленому підходу до навчання загалом. Підготовчий етап до наукової роботи починається на уроках української мови та літератури, коли учням пропонується опрацьовувати різні джерела для написання і захисту рефератів, підготовки повідомлень за результатами власних пошуків, участі в дискусіях. Уже тоді формуються навички серйозної роботи з літературою, пробуджується інтерес до науково-дослідницької діяльності.

       Можна говорити про деякі напрацювання у цьому напрямку. Це дослідження випускниці Олени Онекієць, котра виборола ІІ місце на ІІ етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт у 2005 році, воно цінне додатком-словником топонімів Оржиччини.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     На особливу увагу заслуговує науково-дослідницька робота Владислава Щербаня «Антропоніми селища Новооржицьке: семантико-словотвірний аспект»,яка у 2011 році посіла ІІІ місце на ІІ етапі цього ж конкурсу. Вона теж має інверсійний словник прізвищ жителів селища Новооржицьке, який може бути використаний при укладанні атласу прізвищ Оржицького району. Ці роботи активно використовують не лише учні та вчителі нашої школи, а й студенти вищих навчальних закладів. Дослідження Щербаня Владислава було відібране як краща з робіт, що були подані для участі у Міжнародному конкурсі з українознавства, який проходив у місті Києві з 23 по 26 березня 2011 року. Його робота визнана однією з кращих науково-дослідних робіт, відзначена грамотою.

 

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

        Наукову роботу з української мови «Мовні засоби експресії у художньому мовленні поетів (на матеріалі збірки «Воїнам світла») у 2016 році виконала Клюєва Олена, учениця 11 класу. Вона стала призером ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт членів Полтавського територіального відділення МАН України, виборовши III місце.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

       

        Також III місце посіла Михайленко Ірина, яка у 2016 році змагалася у цьому ж конкурсі у секції «українська література». Її робота «Гендерна тематика і проблематика у творах українських письменників ХХІ століття» теж відзначена дипломом.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      Щороку підводжу підсумки роботи, адже з особливим нетерпінням чекають вшанування переможці конкурсів, олімпіад, змагань. Звичайно, не всі з них в майбутньому стануть майстрами слова, проте учні є призерами мовно-літературних конкурсів.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

        

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

           Радію і щорічним успіхам учнів-переможців районних олімпіад та призерів конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика. Така система роботи допомагає мені виявити неординарних, творчих особистостей.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

         

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

        Я впевнена, що зацікавити, повести за собою спроможний лише той педагог, який перебуває у постійному пошуку. Адже В. О. Сухомлинський закликав: "Будьте самі шукачами, дослідниками. Якщо не буде вогника у вас, вам ніколи не запалити його в інших".

Запрошую до спілкування. Сподіваюсь на щирий діалог.

Мої контакти: 

https://www.facebook.com/profile.php?id=100010696007311

onekiez@mail.ru

Онекієць Олена,

випускниця 2005 року, призер Міжнародного конкурсу з української мови ім. П. Яцика (ІІ місце 2002 р.), Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості, присвяченого Шевченківським дням у номінації "Література" (І місце, 2002 р.) та Всеукраїнського мовно-літературного конкурсу "Вірю в майбутнє твоє, Україно!" (ІІІ місце, 2005 рік).

Щербань Владислав,

випускник 2012 року, відмінник навчання.

Клюєва Олена,

випускниця 2016 року, призер обласного етапу Всеукраїнської олімпіади з української мови та літератури

(ІІІ місце, 2015 рік).

Михайленко Ірина,

випускниця 2016 року, призер ІІ етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені

Тараса Шевченка

(2016, 2017 рік, ІІІ місце).

Сергієнко Ольга,

випускниця 2012 року.

У 2011 році стала переможцем Першого етапу Всеукраїнського конкурсу шкільних творів на тему «Посміхнись майбутньому!»

Роман Олександра,

випускниця 2016 року, щорічний призер ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з української мови та літ-ри, Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика,  дипломант Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка (ІІ, ІІІ та ІV етапів 2013 рік).

Федоренко Анатолій,

учень 11 класу, відмінник навчання, щорічний призер Всеукраїнської олімпіади з української мови та літератури, Міжнародного конкурсу знавців  української мови імені Петра Яцика, Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

Крохмаль Єлизавета,

учениця 10 класу,  призер ІІ етапу Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика

(2016 рік, ІІ місце).

Саркісян Рима,

учениця 7 класу,

призер ІІ етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка (2016, 2017 рік,

ІІІ місце).

bottom of page